Wałbrzych: Górnik PWSZ Wałbrzych - Orzeł Ząbkowice Śląskie 5:0 (ZDJĘCIA)

PG
W Wałbrzychu w trzecioligowych derbach regionu wałbrzyskiego, walczący o awans Górnik PWSZ pokonał 5:0 zagrożonego spadkiem Orła Ząbkowice Śląskie. Gospodarze prowadzili do przerwy 2:0 po bramkach w 18 minucie Janika i w 25 minucie Moszyka. Po zmianie stron wałbrzyszanie osiągnęli dużą przewagę. Już w 47 minucie Marcin Morawski podwyższył na 3:0, a w 50 minucie znakomitym strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów na 4:0. Wynik ustalił w 82 minucie Misan.

Walczący o awans piłkarze Górnika PWSZ grali z zagrożonym spadkiem Orłem Ząbkowice Śląskie.Górnik PWSZ rozpoczął pojedynek jedenastką: Jaroszewski, D. Michalak, Wojtarowicz, Przerywacz, Majka, G. Michalak, Morawski, Wepa, Zinke, Moszyk, Janik. Goście wyszli na boisko w składzie: Kot, Szczepek, Szymczak, Okrojek, Madej, Świerzawski, Czachor, Włodarczyk, Zieliński, Guła, Dziekański. Sędzią głównym zawodów jest: Łukasz Sobiło (Legnica).

Relacja
7 minuta - po dośrodkowaniu Grzegorza Michalaka, jeden z napastników Górnika uderzał z 3 metrów, ale bramkarz gości wybił w ostatniej chwili piłkę nogą
10 minuta - pilka w bramce wałbrzyszan, ale napastnik gości byl na pozycji spalonej
15 minuta - Górnik PWSZ jest częściej przy piłce, ale nie stwarza sobie groźnych sytuacji strzeleckich i wynik ciągle 0:0
18 minuta - dośrodkowana z lewej strony piłka trafia do Dominika Janika, a ten z około 18 metrów posyła ją pod poprzeczkę i Górnik PWSZ prowadzi 1:0
25 minuta - po solowej akcji strzela Janik, ale Paweł Kot wybija piłkę przed siebie, jest jednak bezradny wobec dobitki Adriana Moszyka i Górnik PWSZ prowadzi 2:0
35 minuta - Janik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.Górnik PWSZ nadal prowadzi 2:0
W Wałbrzychu dobiegła końca pierwsza połowa spotkania. Po 45 minutach Górnik PWSZ prowadzi z Orłem Ząbkowice Ślaskie 2:0. Bramki strzelili: w 18 minucie Dominik Janik i w 25 minucie Adrian Moszyk. Groźni rywale Górnika Polonia Trzebnica i Chrobry Głogów do przerwy remisowały 0:0. Polonia w Nowej Soli, a Chrobry u siebie z Polonią/Sparta Świdnica.
47 minuta meczu - Marcin Morawski pokonuje bramkarza Orła i Górnik PWSZ prowadzi 3:0
50 minuta - Morawski wykonuje rzut wolny i mocnym strzałem posyła piłkę z około 30 metrów do siatki - Górnik PWSZ prowadzi 4:0
51 minuta - zmiana w zespole Górnika - Za Morawskiego wszedł Jan Rytko
53 minuta - Jaroszewski mija się z piłka, ale Przerywacz ubiega napastnika Orła. Po chwili Rytko wrzuca piłkę w pole karne gości i futbolówka trafia w poprzeczkę. Górnik PWSZ prowadzi nadal 4:0
62 minuta - zmiana w Górniku za Daniela Zinke wszedł Bartosz Konarski. Górnik prowadzi nadal 4:0
66 minuta - zmiana w Orle - za Dziekańskiego wszedł Cebula, i zmiana w Górniku - za Janika wszedł Misan. Górnik PWSZ prowadzi 4:0
69 minuta - dobry strzał Misana, ale Kot broni
73 minuta - zmiana w zespole Orła za Świerzawskiego wszedł Paw. Zmiana także w Górniku - za Wepę wszedł Ciołek. Górnik PWSZ prowadzi 4:0
78 minuta - Misan strzela głową i piłka minimalnie mija bramkę Orła.Po chwili Okrojek także głowa posyła futbolówkę ponad poprzeczką
79 minuta zmiana w Orle - za Włodarczyka wszedł Świder
82 minuta - Górnik PWSZ prowadzi 5:0. Bramkę strzelił Misan
90 minuta (+ 4minuty doliczone) - koniec meczu

Po efektownym zwycięstwie Górnik PWSZ Wałbrzych powraca na fotel lidera III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Ma na koncie 56 pkt. i cztery mecze do końca sezonu. Tyle samo punktów co wałbrzyszanie, ale o jedno spotkanie mniej do rozegrania, ma Polonia Trzebnica, która zremisowała na wyjeździe 1:1 z Arką Nowa Sól. Wałbrzyszanie mają jednak lepszy bilans bezpośrednich spotkań z piłkarzami z Trzebnicy (2:1 u siebie i 2:3 na wyjeździe). Trzeci w III ligowej stawce jest Chrobry Głogów z 53 pkt na koncie i czterema meczami do końca sezonu. W ostatniej kolejce głogowianie pokonali u siebie Polonię/Spartę Świdnica 1:0. Nieciekawa staje się sytuacja piłkarzy Orła Ząbkowice Śląskie, którzy z dorobkiem 29 pkt. i trzema meczami do rozegrania są w strefie spadkowej.