Koszykówka: Doral wygrał z Albą Chorzów

PG
Sukces koszykarzy z Kłodzka po dramatycznej końcówce.

Koszykarze drugoligowego Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko pokonali na wyjeździe 75:72 Albę Chorzów. To kolejny sukces drużyny z Kłodzka odniesiony po dramatycznej walce do ostatnich sekund meczu. Losy zwycięstwa Dolaral Zetkamy Nysy ważyły się ostatnio do samego końca w pojedynkach z Pogonią Ruda Śląska i Pogonią Prudnik. Tak było też w Chorzowie. Co prawda przed ostatnią kwartą goście prowadzili 13 punktami, ale Alba nie dała za wygraną, odrobiła straty i na 3. minuty przed końcem spotkania przegrywała już tylko jednym punktem. Zespól z Kłodzka opanował jednak sytuację i „dowiózł” zwycięstwo do końca.

Alba Chorzów - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 72 :75 (17:14,19:22,11:22,25:17)

UKS Alba: Spychała 25 (3), Gembus 14 (1), Magdziarz 12 (1), Woźniak 7, Pełka 7, Chwal 4 (1), Lewicki 3 (1), Lis 0, Baszyński 0

Doral Zetkama Nysa: Lepczyński 20 (2), Kowalski 12 (1), Płatek 12, Ulrich 11, Grygiel 9 (3), Weiss 6, Obrzut 5, Lipiński 0