Trwa Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich [ZDJĘCIA]

Damian Bednarz
Od czwartku trwa w Lądku-Zdroju Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Niedziela to ostatni dzień, kiedy można wziąć udział w licytacji fantów na rzecz Piszkowic, a dochód zostanie przeznaczony na specjalistyczny wózek dla Zuzi.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW O LICYTACJI ZNAJDZIESZ TUTAJ:

W tym roku w puli nagród na zawodników czeka aż 30 tysięcy złotych. Poznaliśmy już także nieoficjalnego zwycięzcę koronnego Biegu Siedem Szczytów. Na mecie startu stanęło w nim 350 zawodników, a najlepszy okazał się Rafał Kot ze Szczytna. W tej rywalizacji zawodnicy mieli do pokonania około 240 kilometrów i ponad 1100 metrów przewyższenia. Rafał Kot dystans ten pokonał w czasie 32 godzin i 18 minut. Blisko dwie godziny po nim na linii mety pojawił się Radosła Ślaski ze Strzyżowa, a trzecie miejsce zajął Damian Falandysz.