Piłkarze wrócili na czwartoligowe boiska. Nysa wygrywa w pierwszej kolejce

Damian Bednarz
Piłkarze Nysy Kłodzko pokonali w 1. kolejce Pogoń Pieszyce 4:0
Piłkarze Nysy Kłodzko pokonali w 1. kolejce Pogoń Pieszyce 4:0 fot. Damian Bednarz
W minioną sobotę wznowiono rozgrywki po pandemii koronawirusa, która spowodowała przerwanie sezonu 2019/2020.

Decyzją Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej, za końcowe wyniki sezonu 2019/2020 uznano te z rundy jesiennej. Dzięki temu Nysa Kłodzko wywalczyła awans do IV ligi. W lidze tej występuje także Piast Nowa Ruda i Unia Bardo. Decyzją WZPN żaden z zespołów nie spadł do niższej klasy rozgrywkowej, co spowodowało powiększenie IV ligi do 19 drużyn. W tegorocznych rozgrywkach poznamy siedmiu spadkowiczów. Wszystko po to, żeby już w nadchodzących latach powrócić do tradycyjnej, 16-zespołowej ligi.

W pierwszym meczu nowego sezonu Nysa podejmowała na własnym boisku Pogoń Pieszyce.

Według niektórych był to mecz dwóch drużyn, które będą walczyły o zachowanie ligowego bytu. I z tej konfrontacji zdecydowanie lepiej wyszli miejscowi. Po bezbramkowej pierwszej połowie, piłkarze Nysy w drugiej części aż czterokrotnie trafili do bramki rywali. Podopieczni Arkadiusza Albrechta wpisali się po raz pierwszy na listę strzelców za sprawą Mikołaja Kotfasa w 51. minucie gry. Kolejnego gola sześć minut później strzelił Krzysztof Pietrzykowski, a na 3:0 wynik podwyższył Bartosz Mróz (71. minuta). Ostatni strzał, który trafił do sieci piłkarzy Pogoni padł w 81. minucie meczu. Jego autorem był Mikołaj Kotfas.

NYSA KŁODZKO - POGOŃ PIESZYCE 4:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Mikołaj Kotfas (51), 2:0 Krzysztof Pietrzykowski (57), 3:0 Bartosz Mróz (71), 4:0 Mikolaj Kotfas (81)

Mniej szczęścia mieli zawodnicy Piasta Nowa Ruda, którzy w wyjazdowym spotkaniu okazali się słabsi od Sokoła Marcinkowice.Podopieczni Przemysława Malczyka ulegli rywalowi 2:4. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił dla Piasta Bartosz Chabrowski.

SOKÓŁ MARCINKOWICE - PIAST NOWA RUDA 4:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Oleh Spirov (8), 2:0 Jakub Wnęk (19), 2:1 Bartosz Chabrowski (51), 3:1 Jan Leończyk (73), 4:1 Oleh Spirov (81), 4:2 Bartosz Chabrowski (90+3)

Unia Bardo w pierwszej kolejce pauzowała. Już w najbliższą sobotę Nysa Kłodzko wyjedzie na mecz do Strzegomia, gdzie zmierzy się z AKS-em, a Unia Bardo podejmie na własnym stadionie Moto Jelcz Oława. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 17. Piast Nowa Ruda w kolejce nr.2 będzie pauzował.