Koszykówka: Victoria Górnik Wałbrzych - ŁKS Sphinx Łódź 72:84

PG
W Wałbrzychu pierwszoligowa Victoria Górnik przegrała 72:84 z ŁKS-em Sphinx-em Łódź. Goście wygrali wysoko 24:8 pierwszą kwartę,a w drugiej powiększyli jeszcze przewagę (47:26). To ustawiło spotkanie. Nie pomogła znacznie lepsza gra wałbrzyszan po zmianie stron. Nie zdołali już odrobić bardzo wysokich strat. Dla Victorii Górnik punkty zdobyli: Sterenga 21 (1), Wróbel 18, Nitsche 16, Muszyński 6, Kowalski 5 (1), Pieloch 3 (1) Dla LKS-u punktowali: Szczepaniak 23 (5), Salamonik 13 (1), Kalinowski 10 (2), Dłuski 10, Kenig 8 (2), Sulima 8, Morawiec 6 (2), Krajewski 3, Trepka 3,

W Wałbrzychu koszykarze pierwszoligowej Victorii Górnik grają z ŁKS-em Sphinxem Łódź. Gospodarze zaczęli pojedynek piątką: Kowalski, Wróbel, Nitsche, Józefowicz, Grzywa. Goście wyszli na parkiet w zestawieniu: Dłuski, Trepka, Szczepaniak, Morawiec, Salamonik. Victoria zaczęła pojedynek fatalnie.
RELACJA
Na 3 minuty 13 sekund przed końcem pierwszej kwarty goście wygrywają 22:6.
Na 51 sek. przed końcem I kwarty jest 24:6 dla ŁKS - u
Zakończyła się I kwarta. ŁKS prowadzi 24:8
Na 5,54 min. przed końcem II kwarty ŁKS prowadzi 34:14.
3,53 min do kończ II kwarty. Celny rzut Marcina Wróbla i ŁKS prowadzi 39:19
1,50 min. przed końcem II kwarty dwa rzuty wolne trafia Marcin Sterenga i jest 41:26 dla ŁKS - u
Po dwóch kwartach meczu w Wałbrzychu koszykarze pierwszoligowej Victorii Górnik przegrywają z ŁKS-em Sphinx-em Łódź 26:47. Gospodarze zaczęli pojedynek fatalnie i po pierwszej kwarcie było już 24:8 dla gości. Na początku drugiej odsłony ŁKS powiększał jeszcze przewagę i prowadził już miedzy innymi 34:10. Z czasem jednak wałbrzyszanie zaczęli grać coraz lepiej i zaczęli odrabiać straty. Po 20 minutach najwięcej punktów dla Victorii Górnik zdobyli: Wróbel - 11 i Sterenga - 7. Dla ŁKS-u Szczepaniak - 14 i Salamonik - 9.
Trwa już III kwarta meczu. Na 5,31 min. przed jej zakończeniem ŁKS prowadzi 56:32
Na 2,34 min przed końcem III kwarty ŁKS prowadzi 61:38
Do końca III kwarty pozostało 1,20 min. ŁKS prowadzi 63:46
Na 9,07 min przed końcem meczu ŁKS prowadzi 70:48
Na 5,54 min. przed końcem meczu jest 77:53 dla ŁKS-u
4,42 min. do końca meczu. Za trzy punkty trafia Marcin Kowalski (Górnik) i ŁKS prowadzi 77:59
Do końca meczu - 3,09 min. Wróbel zdobywa dwa punkty i ŁKS prowadzi już tylko 77:65
Zryw wałbrzyszan pozwolił na tylko chwilowe zmniejszenie strat. ŁKS opanował już sytuację i na 2,19 min. przed końcem meczu goście wygrywają 83:66
Koniec meczu. ŁKS wygrał 84:72