Górnik - Chrobry 3:0

PG
Świetny finisz wałbrzyszan

Piłkarze drugoligowego Górnika Wałbrzych rewelacyjnie zakończyli pierwszą rundę sezonu 2012/2013. Wałbrzyszanie pokonali na swoim boisku 3:0 drużynę Chrobrego Głogów. Taki wynik derbowego meczu musi cieszyć kibiców Górnika. Z Chrobrym ekipa spod Chełmca zawsze toczyła ciężkie boje. Teraz też nie było łatwo. Do przerwy gra była wyrównana i żaden z zespołów nie strzelił gola. Po zmianie stron gospodarze wypunktowali jednak rywali jak doświadczony bokser. W 52. minucie bramkę zdobył Adrian Moszyk, w 72. min. Dariusz Michalak podwyższył na 2:0, a wynik ustalił w 90. min Daniel Zinke. Mecz oglądało około 1,5 tysiąca kibiców, w tym blisko 300 osobowa grupa z Głogowa. Pomimo że fani Górnika i Chrobrego nie pałają do siebie sympatią do rozróby nie mogło dojść, bo imprezy strzegły wzmocnione siły policyjne.

Górnik: Jaroszewski, D. Michalak, Sawicki, Orzech, Kubowicz, G. Michalak (84 Zieliński), Morawski, Wepa, Radziemski, Moszyk, Zinke.