Duszniki-Zdrój: Dopłacą do wyprawki

SIYA
Nawet 310 zł dopłaty do wyprawki mogą dostać rodzice, jeżeli spełniają określone warunki. Wnioski o udzielenie pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników w roku szkolnym 2010/2011 należy składać do dnia 13 września 2010 roku do dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników jest udzielana uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2010/2011 naukę w klasach I - III szkoły podstawowej i w klasie II gimnazjum w szkołach publicznych i niepublicznych oraz uczniom słabo widzącym, niesłyszącym, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz uczniom z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, realizującym w roku szkolnym 2010/2011 obowiązek szkolny lub obowiązek nauki w szkołach dla dzieci i młodzieży.

Maksymalna wartość pomocy na zakup podręczników nie może przekroczyć:

* 170 zł w przypadku ucznia I-III klasy szkoły podstawowej oraz dla ucznia słabo widzącego, niesłyszącego, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz ucznia z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art.71b ust.3 ustawy z dnia 7 września 1991 r.o systemie oświaty, realizującego kształcenie w klasach I-III szkoły podstawowej.

* 310 zł w przypadku ucznia II klasy gimnazjum oraz dla ucznia słabo widzącego, niesłyszącego, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz ucznia z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art.71b ust.3 ustawy z dnia 7 września 1991 r.o systemie oświaty, realizującego kształcenie w klasach I-III gimnazjum.

* 200 zł dla ucznia słabo widzącego, niesłyszącego, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz ucznia z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art.71b ust.3 ustawy z dnia 7 września 1991 r.o systemie oświaty, realizującego kształcenie w klasach IV-VI szkoły podstawowej.

Pomoc finansowa na zakup podręczników w roku szkolnym 2010/2011 udzielana jest uczniom z rodzin, w których dochód na osobę w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku nie przekracza kryterium dochodowego 351,00 zł, a przypadku osób samotnie wychowujących dziecko 477,00 zł tj. kryterium o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2008 roku Nr 115 poz. 728 z późn. zm).

Zwrot kosztów zakupu podręczników następuje po przedłożeniu dowodu zakupu, które należy dołączyć do wniosku. W przypadku zakupu podręczników dla grupy uczniów zwrot kosztów następuje po przedłożeniu potwierdzenia zakupu wystawionego przez podmiot dokonujący zakupu.
Wzory wniosków można pobrać w szkołach, Urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Interesanta oraz na stronie internetowej: www.duszniki.pl.

500 zł podwyżki dla mundurowych.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie