Doral Zetkama Nysa przegrał w Prudniku

PG
Lider był za mocny dla ekipy z Kłodzka.

Nadal bez zwycięstwa na koncie są koszykarze II-ligowego Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko. W ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe 74:88 z Pogonią Prudnik.

Była to trzecia porażka podopiecznych trenera, Marcina Radomskiego w trzecim meczu w sezonie. Trzeba jednak przyznać, że wygrana drużyny z Kłodzka w Prudniku byłaby sporą niespodzianką. Pogoń po trzech kolejkach jest bowiem liderem tabeli, a wiele wskazuje na to, że Doral Zetkamę Nysę czeka, podobnie jak w poprzednim sezonie, tylko walka o utrzymanie.

Po pierwszej kwarcie meczu w Prudniku gospodarze prowadzili 25:20, jednak doralowcy trzymali się dzielnie i wydawało się, że mogą sprawić niespodziankę. W drugiej części spotkania przewaga Pogoni jeszcze urosła, ale przed zmianą stron wygrywała tylko 49:41, co w koszykówce jest dystansem, który można szybko odrobić. Niestety w trzeciej kwarcie przewaga gospodarzy w pewnym momencie urosła już do 20 punktów i stało się jasne, że Doral Zetkama Nysa szans na zwycięstwo musi szukać w następnych pojedynkach.

POGOŃ PRUDNIK - DORAL ZETKAMA NYSA KŁODZKO 88:74 (25:20, 24:21, 19:13, 20:20)

Pogoń: Pawłowski 25 (1), Lepczyński 16 (3), Kucia 12, Lipiński 10, Łakis 7 (1), Łakis 6 (1), Bolibrzuch 6, Wilk 3, Oleksy 3 (1), Odrobina 0, Trytek 0, Jankowski 0.

Doral Zetkama Nysa: Bartkowiak 16, Józefowicz 14 (1), Ratajczak 14 (1), Cieśla 13 (3), Kowalski 7 (1), Barycza 6, Magdziarz 2, Wyrwas 2.