Wybierz region

Wybierz miasto

  VII Międzynarodowy Festiwal Muzyka - dzień 1

  Dworek im. F. Chopina w Dusznikach Zdroju (dawny teatr zdrojowy)
  Duszniki-Zdrój, ul. Zdrojowa/8, +48 74 866 94 26

  Czwartek, 30 kwietnia

  • Wstęp wolny

  Organizowany w dniach 30.04-04.05 festiwal ma na celu zapoznanie szerokiej publiczności z muzyką, która łagodziła obyczaje i kształtowała gusta Europejczyków na przestrzeni blisko dwóch tysięcy lat.

  Z samego założenia „Muzyka Epok” stanowi swoisty wehikuł czasu, który zabiera ludzi w różnym wieku, o różnym poziomie wykształcenia i zróżnicowanym statusie majątkowym w „kulturalną podróż w czasie”.

  Festiwal jest szansą na zaistnienie dla młodych artystów, których występy przeplatają się z koncertami uznanych wirtuozów. Miejscem, w którym odbywa się impreza jest zabytkowy Dworek im. Fryderyka Chopina w Dusznikach Zdroju. Festiwal ma na celu przedstawienie publiczności starej prawdy – „muzyka łagodzi obyczaje” i jest fundamentem, który łączy całe narody.

  Podczas pięciu dotychczasowych edycji Festiwalu na deskach dworkowej sceny wystąpiło wielu wspaniałych artystów m. in. Grzegorz Turnau, Waldemar Malicki, Tomasz Strahl, Wrocławski Zespół Solistów Ricordanza, Krzysztof Meisinger, Andrzej Ładomirski, Halina Frąckowiak, Zespół Tańca Dawnego Serenissima, Jerzy Salwarowski, Marek Toporowski, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Agnieszka Wilczyńska, Czesław Bartkowski, Adam Cegielski, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zielonogórskiej, Maciej Miecznikowski z zespołem i wielu innych.

  Serdecznie zapraszamy Państwa na tegoroczny, już VI Festiwal Muzyka Epok.

  PROGRAM DNIA 30 kwietnia 2015
  VII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKA EPOK

  * godz. 20:00
  Inauguracja VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyka Epok

  Wystąpią Studenci Wydziału Wokalnego, Balet i Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej we Wrocławiu; dyrygent: Tadeusz Zathey
  w programie: Heinrich Berte, Domek trzech dziewcząt singspiel oparty na motywach muzycznych z twórczości Fr. Schuberta libretto Artur Maria Willner i Heinz Richert

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Matematyka: Uczeń podstawówki sobie poradzi z tymi zadaniami. A Ty?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.