Wybierz region

Wybierz miasto

  70 Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach Zdroju - dzień 3

  Dworek im. F. Chopina w Dusznikach Zdroju (dawny teatr zdrojowy)
  Duszniki-Zdrój, ul. Zdrojowa/8, +48 74 866 94 26

  16:00 Niedziela, 9 sierpnia

  • 50zł

  Międzynarodowy Festiwal Chopinowski odbywa się w Dworku Chopina w Dusznikach-Zdroju, gdzie w 1826r. z dobroczynnymi koncertami wystąpił 16-letni Fryderyk Chopin. Na pamiątkę tego występu w 1946r. polscy muzycy zainicjowali festiwal jego muzyki, który z czasem przerodził się w międzynarodowy festiwal pianistyczny, podczas którego wykonywane są dzieła naszego najznamienitszego wirtuoza oraz innych wybitnych twórców.

  Międzynarodowy Festiwal Chopinowski jest najstarszym nieprzerwanie działającym festiwalem pianistyczny na świecie, a także najstarszym polskim festiwalem muzycznym. Dworek Chopina jest miejscem, w którym od kilku pokoleń spotykają się światowej klasy artyści oraz wielbiciele muzyki Chopina i pianistyki. Piotr Paleczny, dyrektor artystyczny Festiwalu, zaprasza do Dusznik utalentowanych pianistów z całego świata, dla których występ podczas Festiwalu jest często debiutem przed polską publicznością.


  PROGRAM DNIA: 9.08.2015 (Niedziela)

  16.00: Lukas Geniusas;
  20.00: Dang Thai Son;

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Matematyka: Uczeń podstawówki sobie poradzi z tymi zadaniami. A Ty?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.