(© Instytut Dziennikarstwa UWR)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Profesor Piotr Kowalski, kulturoznawca, wieloletni wykładowca, od kilku lat związany z Uniwersytetem Wrocławskim, zmarł we wtorek rano. Miał 59 lat.

Wykładowca w ubiegłym tygodniu doznał rozległych zawałów. Ich skutków nie dało się już odwrócić.

Profesor zajmował się głównie historią kultury i komunikacji, kulturą magiczną i ludową, teorią kultury i metodologią badań kulturoznawczych oraz kulturą popularną i krytyką kultury.


Czytaj także

  Komentarze (13)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  absolwentka DZiKS (gość)

  Wielka szkoda, Profesor był jedną z wybitniejszych postaci Uniwersytetu... Niech w naszej pamięci pozostanie jako ciepły człowiek, ogromnej wiedzy i serca.

  P (gość)

  to był chyba jeden z najlepszych profesorów Uniwersytetów, facet z klasą i niesamowitą erudycją. jego śmierć to szok i wielki smutek. niech spoczywa w pokoju, ale wędrówka się nie skończyła.

  ja (gość)

  dobry człowiek przede wszystkim. traktujący studenta jak partnera. miałam z nim zajęci 10 lat temu, od tego czasu byłam z nim w kontakcie, zawsze skory do rozmowy, pomocny, interesujący się losem swych doktorantów. żal i smutno.

  Sportowy (gość)

  Miałem z nim ćwiczenia i bardzo je lubiłem - jak sam o sobie powiedział ostatnio " straszny ze mnie gawędziarz " i to prawda aż chciało się go słuchać i jego zajęcia były bardzo ciekawe. To dla mnie szok...