Wyniki Rajdu Dolnośląskiego

Damian Bednarz
Jubileuszowy Rajd Dolnośląski dobiegł końca. Na jednym odcinku specjalnym doszło do wypadku.

Podczas 11 odcinka specjalnego samochód Grzegorza Grzyba wypadł z trasy i uderzył w belę słomy, która pofrunęła niczym pocisk w kierunku kibiców. Jeden z nich jest ranny i został odwieziony do szpitala. Pozostałe załogi będące na trasie zatrzymały się w miejscu zdarzenia, następnie przejechały do mety odcinka. Wyniki oesu zostały anulowane.

Klasyfikację generalną rajdu wygrał Filip Nivette pilotowany przez Kamila Hellera, który wyprzedził Jakuba Brzezińskiego i Grzegorza Grzyba.

W nieoficjalnej klasyfikacji sezonu 2016 liderem jest Grzyb – 97 pkt, który wyprzedza Brzezińskiego – 81 pkt. Tylko tych dwóch kierowców ma jeszcze szanse na tytuł mistrza Polski. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Nivette – 62 pkt, a czwarte Zbigniew Gabryś – 42 pkt.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)