Siatkarze I-ligowej Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali 3:2 z Krispolem Września

Paweł Gołębiowski
Paweł Gołębiowski (zdjęcie ilustracyjne)

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali 3:2 z Krispolem Września. Zwycięstwo cieszy, chociaż niewiele zmienia w położeniu, w jakim znaleźli się siatkarze z Wałbrzycha. Victoria PWSZ gra bowiem w obecnym sezonie bardzo słabo i jest aktualnie na przedostatnim miejscu w tabeli I ligi. Na grę w fazie play-off raczej nie ma co liczyć, bo do zajmującego ósme miejsce TSV Sanok traci aż osiem punktów, a do zakończenia fazy zasadniczej rozgrywek pozostały już tylko cztery kolejki.
W meczu z Krispolem w Wałbrzychu gospodarze prowadzili już w setach 2:0 i wydawało się, że wywalczą komplet, czyli trzy punkty. Kolejne, dwie, partie należały jednak do drużyny z Wrześni, która po prostu spuściła siatkarzom z Wałbrzycha lanie. Było 2:2 w setach i do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebny był tie-break. Kibice wałbrzyszan mogli obawiać się o jego wynik. Na szczęście gospodarze zmobilizowali się i wygrali piątą partię 15:9.
Teraz przed siatkarzami Victorii PWSZ 11 lutego wjazdowy mecz z Wartą Zawiercie. Warta jest liderem tabeli, a zatem trudno liczyć na zwycięstwo wałbrzyszan w tym pojedynku.

Victoria PWSZ Wałbrzych – APP Krispol Września 2:3 (25:23, 25:21, 15:25, 17:25, 15:9)