Siatkarze I-ligowego Aqua Zdroju Wałbrzych pokonali na wyjeździe 3:1 Ślepsk Suwałki

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)

Siatkarze I-ligowego Aqua Zdroju Wałbrzych pokonali na wyjeździe 3:1 Ślepsk Suwałki. Aqua Zdrój, który w ostatnim czasie przeważnie zawodził i znalazł się w tabeli na trzecim miejscu od końca, tym razem sprawił niespodziankę i wygrał wyraźnie z przeciwnikiem, który jest trzeci w stawce.

Wałbrzyszanie walczyli ambitnie od pierwszego seta i wygrali tę partię 25:22. Gospodarze szybko jednak pozbierali się. Po wyrównanym początku drugiego seta, wyszli w nim na prowadzenie 15:13. Kiedy było 23:13 stało się jasne, że będzie 1:1 w setach. Ślepsk wygrał 25:15.

Mogło się wtedy wydawać, że kolejny raz rywal wałbrzyszan opanował sytuację i nasi znowu wrócą do domu bez punktów. Do tego zespół z Suwałk w trzecim secie prowadził już między innymi 8:5 i 14:11. Zespół trenera Janusza Bułkowskiego odrobił jednak stratę i wyszedł na prowadzenie 19:18, żeby ostatecznie zwyciężyć 25:23.

Tera w środę, 24 stycznia Aqua Zdrój zagra u siebie z SMS-em Spała (ostatni w tabeli), a w sobotę, 27 stycznia także w Wałbrzychu z KPS-em Siedlce.

Do zgarnięcia kompletu punktów na boisku bardzo silnego rywala brakowało wygrania jeszcze tylko jednego seta. Aqua Zdrój zagrał koncertowo i wygrał go 25:11. .