Siatkarze Aqua Zdroju Wałbrzych przegrali na wyjeździe 0:3 z Olimpią Sulęcin

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)
Siatkarze Aqua Zdroju Wałbrzych przegrali na wyjeździe 0:3 z Olimpią Sulęcin, zespołem słabym i do meczu z wałbrzyszanami zamykającym stawkę na zapleczu PlusLigi.

Wygląda jednak na to, że jeśli podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego będą prezentowali się nadal tak jak w spotkaniu w Sulęcinie, to niedługo oni mogą zająć miejsce Olimpii.
Niestety, nasz zespół gra bardzo słabo. W niektórych setach toczy z rywalami wyrównaną walkę, ale końcówki partii przeważnie należą do przeciwników. Do tego coraz częściej zdarzają się sety, w których Aqua Zdrój po prostu dostaje lanie. W efekcie przegrywa gładko kolejne mecze.
Kibice wałbrzyszan z pewnością liczyli, że nie dojdzie do tego w Sulęcinie. Ekipa trenera Bułkowskiego w bieżącym sezonie pokonała już przecież Olimpię u siebie 3:0 (25:21, 25:16, 25:23). Teraz wałbrzyszanie zaczęli pierwszego seta od prowadzenia 4:3 i 7:5, ale później gospodarze przejęli inicjatywę i wygrali 25:21.
W drugiej części spotkania było znacznie gorzej, bo Olimpia zwyciężyła 25:17. Trzeci set to był już dramat gości. Bezradni polegli 16:25.

Olimpia Sulęcin – MKS Aqua-Zdrój 3:0 (25:21, 25:17, 25:16)