Bieszczady: spłonęła baza U Filka Bieszczady: spłonęła baza U Filka

Bieszczady: spłonęła baza U Filka. Pomagają turyści i sąsiedzi (© screen/http://www.uflika.com.pl)

W Dżwiniaczu Dolnym ogień zniszczył znane i lubiane gospodarstwo agroturystyczne "U Flika". Pomagają turyści, sąsiedzi.

Gospodarstwo przestało istnieć po pożarze, do którego doszło w czwartek, 1 grudnia. W ogniu stanął dom mieszkalny i część turystyczna zabudowań. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale straty są ogromne.

Gospodarstwo agroturystyczne „U Flika” słynie z wypieków chleba w domowym piecu i organizowanego „Święta Chleba”. W 2001 r. zdobyło I miejsce w kategorii ''Przednie Jadło'' oraz II miejsce w kategorii ''Wygodny Kwaterunek'' w konkursie wojewódzkim, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Gazetę Codzienną ''NOWINY'', Radio Bieszczady oraz wydawnictwo ''Atrium''.

Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna pożaru działającej od 1996 r. bazy turystycznej w Dźwiniaczu Dolnym (gmina Ustrzyki Dolne).

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!