(© pixabay.com)

Od 1 stycznia 2017 roku na małych i średnich przedsiębiorców został nałożony obowiązek składania comiesięcznego pliku JPK_VAT (ewidencja zakupu i sprzedaży VAT). Termin składania pierwszych sprawozdań upływa już 25 lutego 2017 r. Obecnie obowiązek składania JPK został nałożony od 1 lipca 2016 roku na duże firmy.

Jak informuje Marta Biedrzycka z Urzędu Skarbowego w Kłodzku, kryterium zaliczenia do określonej grupy przedsiębiorców stanowią: liczba zatrudnianych osób oraz wielkość obrotów firmy w odniesieniu do co najmniej jednego z dwóch ostatnich lat obrotowych.

Przewidziano rozwiązania dla małych oraz średnich przedsiębiorców pomocne w wykonaniu obowiązku w postaci bezpłatnej aplikacji ze wszystkimi funkcjami niezbędnymi do złożenia JPK.

Aplikacja jest gotowa dla systemu operacyjnego Windows, a już niebawem pojawi się na Linuxie.

Celem rozszerzenia katalogu podmiotów zobowiązanych do raportowania jest sprawne pozyskanie informacji o transakcjach podlegających opodatkowaniu VAT. Płynny przepływ informacji pozwoli zdecydowanie szybciej i skuteczniej zidentyfikować wszelkiego rodzaju wyłudzenia podatku.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!