Pakuj z głową, czyli jak prawidłowo nadać paczkę

Artykuł sponsorowany
W okresie świątecznym wysyłamy większą niż w ciągu całego roku ilość listów i paczek. Od wybranego usługodawcy oczekujemy, by przesyłka dotarła do odbiorcy jak najszybciej i w dobrym stanie. Rzadko kiedy zdajemy sobie jednak sprawę, że stan dostarczenia naszej paczki zależy również od nas samych – nadawców. Radzimy jak prawidłowo nadać paczkę, by szczęśliwie dotarła do celu.

Grunt to opakowanie
Pakowanie naszej przesyłki rozpoczynamy od właściwego doboru opakowania – odpowiednio dobranego do ciężaru ładunku. Najlepiej w takich sytuacjach sprawdzają się kartony. Karton musi być na tyle duży, by zmieściły się w nim przesyłane przedmioty oraz zabezpieczający wypełniacz. Jako kartonu możemy użyć pudełka po butach lub sprzęcie elektronicznym, które kupujemy na co dzień – z pewnością obniży to nasz koszt wysyłki.

Zabezpiecz swoją przesyłkę
By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z uszkodzeniem przesyłanego produktu karton należy odpowiednio wypełnić. W roli wypełniacza doskonale sprawdzają się produkty codziennego użytku, które znajdziemy w domu: ścinki papieru lub zgniecione gazety. Jako wypełnienie możemy także zastosować gąbki, profile styropianowe, granulat piankowy – wszystko co sprawi, że zawartość paczki nie będzie się przemieszczać. Jeżeli natomiast wysyłamy  rzeczy kruche i delikatne  (filiżanki, szkło oraz sprzęt elektroniczny) koniecznie sięgnijmy po folię bąbelkową. Owijamy w nią każdy przedmiot osobno i wkładamy luzem do kartonu z wypełniaczem.

Szczelnie zamykamy
Karton zaklejamy samoprzylepną  taśmą o szerokości minimum 5 cm. W celu zamknięcia paczki nie warto używać  sznurka, żyłki czy kokard - mogą się zerwać w trakcie transportu lub w sortowni. Zamkniecie powinno być wytrzymałe i uniemożliwiać dostęp do zawartości bez pozostawienia widocznych śladów. Nie należy także związywać i grupować paczek w przesyłkach wielopaczkowych, każdą paczkę należy wysyłać oddzielnie. Zgrupowane kartony mogą ulec rozdzieleniu podczas transportu, a nieoklejone paczki będą trudne do zidentyfikowania.

Adresowanie paczki
Nie ma potrzeby pisania na kartonie danych teleadresowych, wszystkie informacje (imię i nazwisko odbiorcy i/lub nazwa firmy, dokładny adres wraz z kodem pocztowym oraz telefon kontaktowy) znajdują się na liście przewozowym znajdującym się na liście zamówień, wystarczy go wydrukować i przykleić na wierzchniej stronie przesyłki. Jeżeli zabraknie nam taśmy lub kleju do przymocowania listu możemy się posłużyć zwykłą folią spożywczą, przy pomocy której możemy przymocować list do paczki. Ważne, by pamiętać również o wydrukowaniu protokołu przekazania, który musi podpisać kurier w chwili  odbioru przesyłki. Jeżeli wewnątrz paczki  znajdują się delikatne przedmioty w widocznym miejscu, wydrukuj dostępne na swoim koncie stosowne naklejki lub grubym flamastrem  dopisz, np.: uwaga szkło; góra - dół.

Tak zapakowana paczka może być nadana bez obaw o uszkodzenie przesyłanego produktu. Pozostaje tylko wybór, która firma kurierska dostarczy ją na miejsce. Obecnie alternatywą dla wszystkich, którym zależy na ograniczeniu kosztów przesyłki są tzw. brokerzy kurierscy. Oferują korzystniejszą cenę usługi, szybki termin realizacji i niezawodność. Do tego brokerzy tacy jak prężnie rozwijająca się firma 4Logis.pl są całkowicie zinformatyzowana, cały system zamawiania przesyłki oraz jej monitorowania w czasie dostarczania odbywa się przez Internet. 4Logis.pl dodatkowo oferuje ubezpieczenie przesyłki w cenie do kwoty 5 000 zł.

KONKURS z 4Logis - weź udział i wygraj voucher!

www.4logis.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gora.naszemiasto.pl Nasze Miasto