Niespodzianki w Pucharze Polski

Damian Bednarz
Piłkarze Włókniarza po zaciętym meczu pokonali w rzutach karnych IV-ligową Unię Bardo. Marek Łuczyński
Do kilku niespodziewanych rezultatów doszło we wczorajszych meczach 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu Wałbrzych. Odpadła trzecioligowa Lechia Dzierżoniów i występujący na co dzień w IV-lidze: Orzeł Ząbkowice Śląskie i Unia Bardo. Naszym lokalnym drużynom wiodło się różnie.

Z rozgrywkami pożegnali się piłkarze III-ligowej Lechii Dzierżoniów, którzy ulegli w rzutach karnych grającej w klasie okręgowej Victorii Tuszyn. Co ciekawe bramka, która pozwoliła utrzymać się w grze piłkarzom z Tuszyna padła dopiero w 90.minucie gry. Odpadli także czwartoligowcy z Barda i Ząbkowic Śląskich.

Piłkarze Unii fantastycznie rozpoczęli swój mecz w Kudowie-Zdroju i w 25. minut zdobyli aż trzy bramki. Nie uchroniło ich to przed porażką. Włókniarz wyrównującego gola strzelił w doliczonym czasie gry i podobnie jak Victoria, wyeliminował rywala po rzutach karnych. Do sporej niespodzianki doszło także w Dusznikach-Zdroju. Były zawodnik Orła Ząbkowice, który obecnie jest grającym trenerem Pogoni, Bartłomiej Drozdowski strzelił jedynego gola w meczu. Była to historyczna wygrana jego drużyny, która nigdy wcześniej nie ograła tak wysoko notowanego rywala. - Brawo dla wszystkich zawodników za wielkie serce i poświęcenie włożone w mecz. Determinacja była ogromna a końcówka meczu gdy brakowało już sił wszyscy tak naprawdę walczyli z własnymi słabościami i ciągnęli z "wątroby” - tak skomentował mecz trener dusznickiej Pogoni.

Do niespodzianki nie doszło w Krosnowicach. Orlęta nie były w stanie przeciwstawić się faworyzowanej Nysie Kłodzko i dość łatwo przegrały mecz 2:4. Do miłej sytuacji doszło pod koniec drugiej połowy. W zespole z Kłodzka najpierw na boisko wszedł Bogdan Bachmatiuk, a chwilę później jego 15-letni syn Bartosz.
Jedynym IV-ligowym zespołem, który nie miał problemu z awansem do kolejnej rundy był Piast Nowa Ruda. Podopieczni Tomasza Porosa strzelili sześć bramek w meczu z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki, tracąc przy tym tylko jedną.

W następnej rudzie Pucharu Polski po raz kolejny dojdzie do derbów powiatu kłodzkiego. Los chciał, aby Iskra Jaszkowa miała szybką okazję do rewanżu po pogromie w Kłodzku. Kolejny mecz tych zespołów odbędzie się znów na stadionie Nysy. Pogoń Duszniki – Zdrój pojedzie walczyć do Złotego Stoku, a do Kudowy-Zdroju zawita Victoria Tuszyn. W bardzo ciekawie zapowiadającej się parze Piast zagra na własnym boisku z Bielawianką Bielawa. Poniżej komplet wyników i zestawienie następnej rundy, która w większości zostanie rozegrana 28 września.