Konkurs "Wywołajmy święta sprzed lat" odbywał się w ramach kampanii społecznej „Poświętuj Komuś Święta”, organizowanej przez Młodzieżowe Centrum Informacji i Rozwoju. Kampania miała na celu przypomnienie wrocławianom o tym, że Boże Narodzenie to szansa na bycie razem, spotkanie z bliskimi i dostrzeżenie innych ludzi wokół nas. Wybór najlepszych zdjęć był trudny, bo każde miało swój unikalny klimat. Po naradzie jury wyłoniło trzy nagrodzone fotografie. Do 12 grudnia na stronie gazeta.mlodych.pl trwa jeszcze głosowanie publiczności na 10 wybranych przez jury zdjęć.

Pierwsze miejsce zajął Damian Kołodziej ze zdjęciem „Stół obficie zastawiony”. W zdjęciu ujęła nas przede wszystkim sceneria – za pozującą rodziną widzimy typową meblościankę, stary telewizor i chudą choinkę.

Drugie miejsce przypadło Marcie Kusińskiej, której fotografia „Stroik z bobasem w tle” nasunęła nam skojarzenia ze stoczniowcami. Doceniliśmy również nietypowy kadr i rozmycie tła.

Trzecie miejsce zajęła Magdalena Jantos ze zdjęciem „Z Mikołajem”. Fotografia oddaje urok dawnych Mikołajów, którzy nieco bardziej niż dzisiejsi przypominali biskupów.

Czytaj także

  Komentarze (2)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  PRLUX (gość)

  bo sw.MIKOŁAJ był BISKUPEM A NIE TAK JAK TERAZ GO WIDZA ....OKROPNE CZASY NASTAŁY!!!!!!

  milo (gość)

  fajne foty!

  P.S. "dzisiejszy" św. Mikołaj ma tyle wspólnego ze świętym, co puszka coca-coli :)