(© FOT. DARIUSZ GDESZ)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wójt Lewina Kłodzkiego Henryk Szczypkowski zapowiada, że w rodzinnym miasteczku Violetty Villas powstanie izba pamięci, gdzie można będzie obejrzeć pamiątki po artystce.

- Myślę o czymś w rodzaju muzeum - powiedział nam wczoraj podkreślając, że dla gminy to był wielki prestiż, że artystka tak wielkiego formatu mieszkała właśnie tutaj.
- Niestety, moi poprzednicy nie potrafili tego wykorzystać i pomóc piosenkarce - dodaje wójt. Chodzi o byłego gospodarza gminy - Bolesława Kędzierewicza z którym Violetta Villas była w dużym konflikcie. Nawet gdy była już chora, wzięła udział w referendum, które zorganizowano by odwołać go ze stanowiska.
- Gdy odwiedziłem ją kilka tygodni temu, nie była w złej formie choć rzeczywiście, warunki w których mieszkała, delikatnie mówiąc, nie były najlepsze. Proponowałem nawet pomoc w odremontowaniu jej domu. Ona w tym czasie mogłaby odpocząć w sanatorium, które udało mi się dla niej załatwić - mówi wójt Szczypkowski.
Kłodzka prokuratura bada okoliczności śmierci artystki. Wprawdzie Villas nie miała obrażeń zewnętrznych, ale przyczyna e śmierci nie jest znana. Wątpliwości prokuratury budzą też złe warunki sanitarne w jakich mieszkała.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!