Koszykarze drużyny MKS Mazbud Szczawno-Zdrój zakończyli fazę zasadniczą porażką w Żarach

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz (zdjęcie ilustracyjne)

Koszykarze III-ligowego MKS-u Mazbud Szczawno-Zdrój zakończyli zmagania w fazie zasadniczej sezonu. W ostatnim meczu tego etapu rozgrywek przegrali na wyjeździe 63:85 z UKS-em Chromik Żary, liderem tabeli. Wynik nie miał znaczenia, bo koszykarze z uzdrowiska już wcześniej zapewnili sobie miejsce w czołówce i udział w barażach o II ligę.
Pojedynek z Chromikiem zaczął się fatalnie dla MKS-u, który po pierwszej kwarcie przegrywał już 12:21, a w połowie spotkania było 45:24 dla gospodarzy. W trzeciej i czwartej odsłonie toczyła się wyrównana walka.
Wielki wpływ na porażkę zespołu ze Szczawna-Zdroju miał fakt, że wystąpił tam w sześcioosobowym składzie, a do tego popis strzelecki dał Łukasz Niesobski, który zdobył 34 punkty, trafiając 10 razy z dystansu.

UKS Chromik Żary - MKS Mazbud Szczawno-Zdrój 85:63 (21:12, 24:12, 20:21, 20:18)

MKS Mazbud: Stochmiałek 23, Józefowicz 16, Pilarczyk 12, Grabka 4, Olszewski 4, Przydryga 4.