(© FOT. SOSG W KŁODZKU)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Podczas minionego weekendu kłodzka straż graniczna ujawniła i zabezpieczyła prawie 8500 sztuk papierosów i 6 kilogramów tytoniu na targowisku miejskim w Dzierżoniowie i wrocławskim lotnisku.

To były wspólne działania Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej z Izbą Celną.
- W Dzierżoniowie ujawniliśmy 900 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 6 kilogramów ciętego, gotowego do palenia tytoniu. Towarem handlował mieszkaniec powiatu prudnickiego. Mężczyzna oświadczył, że wyroby tytoniowe kupił w Polsce w celach handlowych - mówi Renata Sulima, rzecznik prasowy SOSG w Kłodzku.
"Lewe" papierosy ujawniono też na wrocławskim lotnisku. Funkcjonariusze straży granicznej, podczas kontroli bezpieczeństwa, w bagażu ujawnili ponad 7500 sztuk papierosów ze znakami białoruskiej akcyzy. Właścicielka wyrobów tytoniowych - mieszkanka Łodzi - chciała wywieźć towar do Irlandii. Kobieta stwierdziła, że towar wiozła dla rodziny przebywającej za granicą.
W obu sprawach wszczęto postępowanie karne - skarbowe, które prowadzić będzie Izba Celna. Zabezpieczony towar o łącznej wartości ponad 6 000 zł. trafił do magazynów IC.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!