(© FOT. KCKSiR)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Andrzej Dąbrowski będzie posłem. Sąd Najwyższy nie uwzględnił odwołania Bogdana Święczkowskiego.

Przypomnijmy. Chodzi o spór prawny dotyczący łączenia mandatu poselskiego z funkcją prokuratora. Sąd Najwyższy uznał, że Bogdan Święczkowski nie może być posłem, bo jest prokuratorem w stanie spoczynku.
Święczkowski został wybrany na posła z listy PiS w okręgu wałbrzyskim. Teraz jego miejsce na Wiejskiej zajmie Andrzej Dąbrowski, który miał trzeci wynik w wyborach.Obecnie jest dyrektorem Kłodzkiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji, radnym powiatu kłodzkiego i szefem powiatowych struktur PiS. Czym będzie zajmować się w Sejmie?
- Na pewno samorządem terytorialnym i infrastrukturą - odpowiada. Na pytanie czy bliżej mu do Zbigniewa Ziobry czy raczej prezesa Jarosława Kaczyńskiego odpowiada, że jego zdaniem całe zamieszanie wokół PiS jest wykreowane przez media.
- Jestem członkiem partii Jarosława Kaczyńskiego i tu pozostanę. Nie interesują mnie żadne frakcje - zapowiada, choć nie ukrywa, że w PiS-ie konieczne są pewne zmiany.
- Uważam, że PiS powinien być bardziej partią centrową niż skrajnie prawicową - dodaje.
Ma 39 lat. Jest absolwentem wydziału nauk społecznych oraz studiów podyplomowych z zakresu samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Wrocławskim. Z Kłodzkiem związany jest od 2005 roku. Przyjechał tu z Wrocławia, jako bliski współpracownik Bogusława Szpytmy, burmistrza Kłodzka. Członkiem PiS został w połowie 2009 roku i od razu został szefem miejskich struktur PiS w Kłodzku. Od stycznia tego roku jest przewodniczącym zarządu powiatowego tej partii. W wyborach do Sejmu startował z czwartego miejsca w okręgu wałbrzyskim.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!