Haker włamał się do 150 tysięcy drukarek, by wydrukować ostrzeżenie Haker włamał się do 150 tysięcy drukarek, by wydrukować ostrzeżenie

Haker włamał się do 150 tysięcy drukarek, by wydrukować ostrzeżenie (© Conowego.pl)

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to jednak okazuje się, że także wśród hakerów znajdują się entuzjaści bezpieczeństwa w sieci. Jednym z nich jest delikwent działający pod nickiem Stackoverflowin, który ostatnio zyskał dostęp do 150 tysięcy drukarek podłączonych do internetu.

Podczas weekendu drukarki w biurach, domach i restauracjach na całym świecie nagle zaczęły drukować różne wiadomości, takie jak "Bóg hakerów powrócił, twoja drukarka jest częścią kontrolowanej sieci" czy "Na miłość boską, wyłącz ten port". Oprócz tego, na wydruku pojawiły się obrazki przedstawiające robota czy komputer, wykonane za pomocą znaków na klawiaturze.

Haker zyskał dostęp do drukarek poprzez napisanie i uruchomienie specjalnego skryptu, który odnajduje otwarte porty drukarek i wysyła wiadomości do narażonych na atak urządzeń. Jak wyjawił Stackoverflowin, narażone na takie ataki są drukarki łączące się z internetem poprzez porty IPP (Internet Printing Protocol), LPD (Line Printer Daemon) i 9100.

Stackoverflowin podkreśla fakt, że za "atakiem" nie stoi żadna sieć hakerska, a jego celem było jedynie pomóc użytkownikom drukarek ochronić się przed potencjalnym atakiem.
- "Hakerzy robili to już w przeszłości, rozsyłając chociażby znaki rasistowskie [incydent z marca zeszłego roku, gdy drukarki wydrukowały swastyki] i tak dalej... Ja nie mam tego typu zamiarów; chcę tylko pomóc ludziom naprawić ten problem, a że mam przy tym trochę zabawy... ;) Nikt nie ma o to do mnie pretensji, ludzie dziękują mi za szczerość" - mówi haker.

Źródło: Conowego.pl


Aktualności

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: