Górnik Wałbrzych musiał trochę pomęczyć się z Piastem Żerniki

Paweł Gołębiowski
Piłkarze Górnika Wałbrzych musieli trochę pomęczyć się z Piastem Żerniki

Piłkarze IV-ligowego Górnika Wałbrzych pokonali na swoim boisku 3:2 drużynę Piasta Żerniki i utrzymali pozycję wicelidera tabeli (z jednym punktem więcej prowadzi Śląsk II Wrocław). Niespodziewanie, wałbrzyszanie musieli na zwycięstwo nad Piastem solidnie zapracować. Co prawda Górnik w pierwszej połowie miał przewagę i już w 11. minucie objął prowadzenie po golu Kamila Młodzińskiego, ale po jednym z nielicznych kontrataków gości, w 45. minucie stracił tzw. bramkę do szatni. Jeszcze bardziej nerwowo zrobiło się po zmianie stron, kiedy w 53. minucie Piast objął prowadzenie. Odpowiedź Górnika Wałbrzych była jednak błyskawiczna, bo w 54. minucie bramkę na 2:2 strzelił Piotr Krawczyk.
Gola dającego wałbrzyszanom 3 punkty zdobył w 64. minucie Damian Chajewski. Piast w końcówce spotkania osiągnąl bowiem przewagę, ale do wyrównania nie zdołał już doprowadzić.
Za tydzień Górnik zagra na wyjeździe z Piasek Nowa Ruda.

Górnik Wałbrzych – Piast Żerniki 3:2 (1:1)

Bramki: Górnik - Młodziński 11, Krawczyk 54, Chajewski 64. Piast: Tylka 45, Telatyński 53
Górnik: Jaroszewski, Krawczyk (Rodziewicz 60), Smoczyk, Orzech, Michalak, Rytko, Oświęcimka, Wepa, Chajewski, Tragarz (72 Rękawek), Młodziński (58 Jakacki).

W innych meczach kolejki:

Nysa Kłodzko – Śląsk II Wrocław 2:3, MKP Wołów – Unia Bardo 3:0, Orzeł Prusice – Orzeł Ząbkowice Śląskie 4:2, Sokół Marcinkowice – Piast Nowa Ruda 1:2, Polonia-Stal Świdnica – Polonia Trzebnica 2:2, Sokół Wielka Lipa – Zjednoczeni Żarów 8:0.