Filmy są szokujące. Na tym, do którego dotarliśmy, widać, jak dwóch młodych chłopaków uprawia seks z dziewczyną na łące. Są na nim widoczne nie tylko ich twarze, ale także narządy płciowe. Słychać śmiechy i bardzo wulgarne słowa.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dziewczyna jest traktowana jak zabawka, a wszystko zostało nagrane telefonem komórkowym. Trudno stwierdzić, czy "bohaterka" była zmuszona do wzięcia udziału w tym siedmiominutowym filmie, widać jednak, że jest nieletnia.

Podobnych filmów trzech młodych mieszkańców Gorzanowa nagrało kilka. Te "dzieła" od tygodni krążą po wsi. Są też dostępne w internecie. Ponoć na jednym z nich widać, jak ci sami mężczyźni gwałcą pijaną do nieprzytomności inną dziewczynę. Sprawę wyjaśnia policja. - Dwa dni temu policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej zabezpieczyli jeden z filmów. Sprawdzamy teraz wszystkie okoliczności - mówi Wioletta Martuszewska, rzeczniczka prasowa policji w Kłodzku.

Policja sprawdza przede wszystkim, czy widoczna w filmie dziewczyna jest nieletnia. Funkcjonariusze ustalą też, kto zajmował się rozpowszechnianiem nagrań wśród mieszkańców i umieścił je w internecie oraz czy wszystkie występujące w nagraniach pełnoletnie osoby wyraziły zgodę na ich publikację.
- To niewyobrażalne świństwo - denerwuje się oburzona mieszkanka Gorzanowa. Nie chce podawać swojego nazwiska, podobnie jak wielu innych ludzi ze wsi, z którymi rozmawiamy.

- Jestem zszokowany. Jak można "zabawiać" się w ten sposób, i to z nieletnią? Traktują te dziewczyny okropnie. Pewnie one same aniołkami nie są, ale teraz wszyscy będą je wytykać palcami. Rodzice pewnie płoną ze wstydu - komentuje inny mieszkaniec wioski.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jedna z dziewczyn występujących w filmie to mieszkanka gminy Kłodzko. Prawdopodobnie jest uczennicą pierwszej klasy jednej ze szkół ponadgimnazjalnych w tym powiecie.

- Szok. Przecież to jeszcze dziecko - mówią w Gorzanowie.

Zdaniem Wiesława Ślósarza, seksuologa i psychologa, który jest także biegłym sądowym, podobne historie coraz częściej zdarzają się wśród młodzieży. Dlaczego?
- Nastolatkowie, w wieku 14, 15 i więcej lat, niestety, coraz częściej budują swoją pozycję w grupie na bazie doświadczeń seksualnych. To dla nich taki wyznacznik dorosłości - tłumaczy. Jak dodaje, sprzyja temu internet.

- To z kolei według nich jest wyznacznikiem popularności w myśl zasady: "Nie ma cię w internecie, to nie istniejesz" - podkreśla Ślósarz.

Skąd jednak w młodych ludziach tyle agresji i pozbawionych uczuć zachowań? - Podwyższają w ten sposób swoją pozycję w grupie - odpowiada seksuolog.
Zanim jeden z filmów trafił w ręce policjantów, krążył po Gorzanowie kilka tygodni.

Dlaczego jednak, zamiast sprawę od razu zgłosić funkcjonariuszom policji, część mieszkańców kolportowała film między sobą? - Pewnie z ciekawości, ale również i ze strachu. Tych chłopaków wszyscy we wsi się boją. To chuligani, którzy z nikim się nie liczą - twierdzi nasz rozmówca, również mieszkaniec Gorzanowa.


Czytaj także

  Komentarze (9)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Smutny koleś (gość)

  Takich filmów w sieci krąży od groma, wystarczy wejść na pierwszą lepsza strone tego typu http://www.sexperyskop.pl/videos?c=3 Takie czasy, młodzież naogląda sie w telewizji i nie tylko i potem naśladuje. Szkoda gadać.

  Krzycher (gość)

  Jacy chuligani tych dwóch leszczy z wioski obok to sam moge wziąść i w minutę rozprawić :P pajace i tyle nie przesadzajmy. Pewnie niebawem okaże się że są jeszcze filmiki jak sami sie ze sobą we dwóch bez tej dziewczyny bawią to dopiero bedzie afera, a wcale bym się nie zdziwił ;]

  malolat (gość)

  nie wazne czy dziewczyna chciala,czy nie,jak to jakis pajac okreslil,ze lubi ten sport to Nie zmienia faktu,ze dziewczyny w ten sposob sie nie traktuje!!!!!dwoch pajacow zgrywa jacy to oni nie sa!buractow,swiat nie ma juz zadnych wartosci,pogon za kasa!szkoda dziewczyny!!!!

  zenek (gość)

  ludzie ponizej mama was nie kocha? szmatławiec kłamie, wiekszosc rzeczy sie nie zgadza a laska jest znana w okolicy z tych sportow

  Tola (gość)

  Wieśniak będzie zawsze wieśniakiem-delikatnie mówiąc.Zagłoba twierdził,że "cham to cham".