Doral Zetkama Nysa przegrał w Prudniku

PG
Koszykarze z Kłodzka długo toczyli wyrównana walkę z wyżej notowanymi rywalami

Koszykarzom drugoligowego Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko nie udało się sprawić niespodzianki w ostatnim meczu fazy zasadniczej sezonu. Podopieczni trenera, Tomasza Włodowskiego przegrali na wyjeździe 50:65 z Pogonią Prudnik. Słabo spisująca się ostatnio ekipa z Kłodzka tym razem jednak długo toczyła wyrównaną walkę z wyżej notowanym rywalem. Po pierwszej kwarcie był remis 15:15. W drugiej odsłonie Doral Zetkama Nysa wychodził nawet momentami na prowadzenie, ale ostatecznie przed zmianą stron zespoły nadal remisowały. Tym razem 31:31. Niestety od trzeciej kwarty zarysowała się przewaga gospodarzy. Zespół z Kłodzka miał problemy zwłaszcza ze skutecznością. W efekcie po trzeciej kwarcie przegrywał już 42:49. W ostatniej części spotkania przewaga punktowa Pogoni jeszcze urosła.

Pogoń Prudnik - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 65:50 (15:15, 16:16, 18:11, 16:8)
Pogoń: Kucia 15 (1), Lepczyński 13 (1), M. Łakis 12 (2), Chmielarz 9 (1), Pawłowski 8, T. Łakis 4, Trytek 2, Oleksy 2, Bolibrzuch 0, Jankowski 0.
Doral Zetkama Nysa: Sterenga 16 (1), Józefowicz 16 (4), Weiss 9, Lipiński 5 (1), Gadomski 4, Radwański 0, Zubik 0, Ulrich 0, Cieśla 0.