(© Piotr Krzyżanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nadal najbardziej lubimy ozdabiać nasze bożonarodzeniowe drzewko bombkami wykonanymi ze szkła. Korzystamy z nich jednak tylko w okresie świątecznym - większość roku leżą schowane w pudłach.

Przed zawieszeniem ich na świątecznym drzewku warto sprawdzić, jak zniosły przechowywanie i czy nie pojawiły się na nich jakieś zabrudzenia. Pamiętajmy, że są to bardzo delikatne ozdoby i wszelkie czyszczenie przeprowadzać musimy bardzo uważnie. Kurz z bombek usuwamy bawełnianą ściereczką, w przypadku innych zabrudzeń pomagamy sobie delikatnym detergentem, np. płynem do mycia naczyń. Musimy także uważać na egzemplarze bogato zdobione brokatem, Do czyszczenia takich powierzchni najlepiej nadaje się zmiotka albo miękka szczoteczka do zębów. Uszkodzone zapięcia do wieszania bombek możemy wymienić. Kupujemy je na sztuki w sklepach z ozdobami.

Nic jednak nie poradzimy na wyblakłą farbę. W takim przypadku musimy niestety pomyśleć o zakupie nowych ozdób.

Zobacz także: Jaką choinkę kupić na święta?

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!