23.Rajd Dolnośląski wygrał Łukasz Hadaj jadący Mistsubishi Lancerem Evo IX

Paweł Gołębiowski
Rozgrywany przez trzy dni na Ziemi Kłodzkiej 23. Rajd Dolnośląski wygrał Łukasz Habaj jadący samochodem Mitsubishi Lancer Evo IX. Wygrana dała mu piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Rozgrywany przez trzy dni na Ziemi Kłodzkiej 23. Rajd Dolnośląski wygrał Łukasz Habaj jadący samochodem Mitsubishi Lancer Evo IX. Wygrana dała mu piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nie miał on jednak szans na włączenie się do walki o podium mistrzostw. Powodem do wielkiego zadowolenia było dla tego kierowcy zwycięstwo w 23. Rajdzie Dolnośląskim. Było bowiem pierwszym w jego karierze zwycięstwem w rundzie RSMP. Tegoroczny Rajd Dolnośląski był bowiem, siódmą i zarazem ostatnią rundą RSMP. Nie wystartował w niej Kajetan Kajetanowicz, który już wcześniej zapewnił sobie obronę tytułu. Mistrz pojawił się na starcie w Polanicy-Zdroju, ale w roli kibica. W rajdzie toczyła się jeszcze walka o wicemistrzostwo Polski. Zapewnił je sobie Maciej Rzeźnik (Peugeot 207 S2000) dzięki zajęciu w 23. Rajdzie Dolnośląskim czwartego miejsca. Za Habajem na mecie w Polanicy-Zdroju zameldował się Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000) co dało mu miejsce tuż za podium w klasyfikacji generalnej RSMP. Kuchar stracił do Łukasza Habaja tylko 6,8 sekundy. Na trzeciej pozycji ukończył rajd Wojciech Chuchała (Subaru Impreza) i dzięki temu był także trzeci w końcowej klasyfikacji sezonu 2013.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)