W tym tygodniu, przez kilka dni, prezentować będziemy monitory, na które warto zwrócić uwagę. Na pierwszy ogień idzie nowość od firmy NEC, polecana przez wielu recenzentów i specjalistów na forach internetowych - NEC E241N.

Jeśli należycie do grona osób, które cenią sobie w monitorach jakość wyświetlanego obrazu, wiecie doskonale, że w parze z wysoką jakością często idzie odpowiednia cena. 24-calowe monitory z najtańszymi, często bardzo przeciętnymi matrycami IPS, można kupić już za około 600 złotych. W ich przypadku trudno jednak mówić o wiernym odwzorowaniu kolorów i równomiernym podświetleniu - cechach bardzo ważnych dla osób zajmujących się fotografią i grafiką komputerową. Nie każdego profesjonalistę stać na kosztujący nierzadko kilka tysięcy złotych monitor z najwyższej półki. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się 24-calowemu monitorowi NEC E241N z matrycą AH-IPS, który od swojej premiery w grudniu 2016 roku budzi w branży spore emocje i jest polecany na wielu forach internetowych jako świetne rozwiązanie w cenie ok. 1100 złotych. Czy faktycznie jest godny uwagi?Dobre wrażenie od razu po wyjęciu z pudełka robi łatwość montażu. NEC E241N posiada fabrycznie przymocowane do tylnej części obudowy monitora ramię, które wystarczy przykręcić do podstawy.

Proces ten odbywa się beznarzędziowo i aby przygotować monitor do pracy należy jedynie wkręcić pojedynczą śrubkę. Mimo tego, wydawać by się mogło niezbyt solidnego patentu, cała konstrukcja jest bardzo zwarta i stabilna.Solidna podstawa posiada elementy antypoślizgowe, które zapewniają konstrukcji stabilne położenie. Zawiera ona w sobie miłą niespodziankę - jest obrotowa, dzięki czemu monitor w błyskawiczny sposób można całkiem mocno przekręcić w lewo lub w prawo. To jednak nie koniec pozytywów. NEC E241N oferuje niebywale ergonomiczną konstrukcję, czyniącą z niego świetny sprzęt nie tylko do domu, ale także do biura. Dodatkowym atutem jest niewielki uchwyt przy samej podstawie, umożliwiający lepszą, estetyczną organizację okablowania.
Ramię, na którym zamocowany jest panel monitora, posiada regulację wysokości w bardzo dużym zakresie 110 milimetrów. Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia ergonomii pracy i prawidłowej sylwetki użytkownika przed monitorem.

Dzięki płynnej regulacji, wysokość dopasować można w taki sposób, aby mieć panel na wysokości oczu, niezależnie od trywializmów pokroju wysokości siedziska fotela lub wzrostu.Nic nie stoi na przeszkodzie, aby panel pochylić do przodu lub do tyłu, a także regulować jego pochylenie (tilt), czy też... obrócić go o 90 stopni. Monitor dba nie tylko o prawidłową postawę, ale także wzrok - urządzenie NECa wykorzystuje technologię Low Blue Light Plus, filtrującą emisję szkodliwego niebieskiego światła i eliminująca efekt migotania, które mogą przyczynić się do powstawania zaćmy i zwyrodnień plamki żółtej. Warto dodać, że zgodnie z zapewnieniami producenta, nie wpływa to na jakość wyświetlanego obrazu.Konstrukcja monitora NEC E241N zwraca uwagę estetyką oraz obecnością bardzo cienkich ramek, które otaczają ekran. Dzięki nim podziwianie Candice Swanepoel, którą umieściłem na tapecie, powinno być dla Was jeszcze przyjemniejsze.

Czytaj pełny tekst recenzji monitora NEC E241N na Conowego.pl


Top nowości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: