Wybierz region

Wybierz miasto

  Zbrodnia z miłości

  Autor: Eliza Głowicka

  2005-11-17, Aktualizacja: 2005-11-17 09:32 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Sprawa usiłowania zabójstwa studentki na Złotnikach znajdzie swój finał w sądzie Mówił, że ją kocha. Był szaleńczo zazdrosny. Groził nawet samobójstwem, jeśli z nim zerwie.

  Sprawa usiłowania zabójstwa studentki na Złotnikach znajdzie swój finał w sądzie
  Mówił, że ją kocha. Był szaleńczo zazdrosny. Groził nawet samobójstwem, jeśli z nim zerwie.
  Nie chciała z nim być, więc w andrzejkową noc sięgnął po nóż. Dziewczyna przeżyła cudem

  Wczoraj, niemal po roku od tego wydarzenia, wrocławska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu Marcinowi B.
  – Ta historia to prawdziwa tragedia miłosna – komentuje Leszek Karpina, rzecznik wrocławskiej Prokuratury Okręgowej.
  24-letnia Maja i jej chłopak Marcin B. byli razem od sześciu lat. Oboje z dobrych domów, poznali się w liceum, zaczęli chodzić w ostatniej klasie. Po maturze Maja poszła na polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Marcin uczył się na wrocławskiej Akademii Ekonomicznej. Pod koniec studiów ich związek zaczął się psuć, a dziewczyna coraz częściej mówiła o zerwaniu. Jej chłopak nie chciał o tym słyszeć. Mimo sprzeczek pojechali jednak na 3-miesięczny rejs po Karaibach.
  Jak zeznali inni uczestnicy rejsu i angielski kapitan, Marcin B. nadużywał alkohol. Stawał się agresywny i zazdrosny. Często kłócił się z partnerką. Kilka razy spoliczkował ją, a raz w porcie zepchnął z nabrzeża do wody i tam po prostu zostawił. Po wakacjach Maja definitywnie zerwała z Marcinem i zaczęła spotykać się z kimś innym. Jej były narzeczony nie mógł się z tym pogodzić. Wydzwaniał do niej, nachodził, prowokował spotkania. W krytyczny wieczór andrzejkowy wypił sporo u znajomych na imprezie i poszedł do klubu Maniana, gdzie Maja była ze znajomymi. Doczepił się do jej towarzysza, ją samą uderzył. Nad ranem, gdy Maja wróciła taksówką do mieszkania na Złotniki, pojechał za nią. Wpuściła go do domu, chciała poczęstować zupą. Z kuchni wziął ukradkiem nóż. Gdy stali w wiatrołapie, zaczął ją dźgać w klatkę piersiową. Spłoszył go krzyk Mai i przyjaciel jej matki. Marcin B. uciekł w stronę Mrozowa, a po kilku godzinach sam zgłosił się na policję. Matce Mai zdążył wysłać sms-a: „Szkoda słów. Nic nie tłumaczy tego, co zrobiłem. Przepraszam.”
  Lekarze cudem odratowali dziewczynę. Stwierdzili jednak u niej na skutek obrażeń uszkodzenie mózgu i trwałą chorobę psychiczną.
  – Na początku pod wpływem tego, co zrobił, przyznał się, ale potem zasłonił się niepamięcią. Mówił, że ją kochał i nie miał powodów, aby zabić – mówi Leszek Karpina.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.