Wybierz region

Wybierz miasto

  Kłody pod siatką

  Autor: (WoK)

  2005-11-15, Aktualizacja: 2005-11-15 09:23 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  SIATKÓWKA Japończycy uprzykrzają Polkom życie jak mogą. – To znaczy, że się nas boją – wnioskuje trener Andrzej Niemczyk Czy Japończycy to nadwyraz mili ludzie? Taka jest powszechna opinia, ...

  SIATKÓWKA Japończycy uprzykrzają Polkom życie jak mogą. – To znaczy, że się nas boją – wnioskuje trener Andrzej Niemczyk
  Czy Japończycy to nadwyraz mili ludzie? Taka jest powszechna opinia, ale nasze mistrzynie Europy z pewnością mają inne zdanie na ten temat. Odkąd znalazły się w Kraju Kwitnącej Wiśni, pod ich zgrabnymi nóżkami lądują same kłody. Rzucane przez gospodarzy Pucharu Wielkich Mistrzyń (15-20.11, Tokio i Nagoia). Organizatorzy zdają sobie sprawę, że biało-czerwone to ich najgroźniejsze rywalki w walce o najniższy stopień podium turnieju (dwa wyższe są ponoć zarezerwowane dla Chinek i Brazylijek). I dlatego robią wszystko, by utrudnić naszej ekipie funkcjonowanie.
  Do czasu rozpoczęcia imprezy Polki przebywają w Japonii na koszt PZPS-u, a gospodarze robią wszystko, by nie mogły trafić do sali i potrenować. Tymczasem pobyt Brazylijek (są tam już od tygodnia) w pełni refundują organizatorzy. Ale pod pewnymi warunkami. Mają one sparować z Japonkami na każde zawołanie. I obie ekipy mają już za sobą trzy spotkania. Kiedy menedżer naszej reprezentacji Marek Brandt próbował umówić się na mecz z trenerem Canarinhos Jose Giumaraesem (wstępnie było ono wcześniej ustalone), tłumacz zapomniał mu to przekazać.
  – Robią nam pod górkę, czyli się nas boją. Nieźle kombinują, ale się przeliczą – w swoim stylu ostrzega Andrzej Niemczyk f. Czy faktycznie się przeliczą, przekonamy się już dziś. Na pierwszy ogień Polki zmierzą się właśnie z Japonkami (plan transmisji w ramce). Program imprezy nie jest oczywiście przypadkowy. Gospodarze liczą, że Złotka będą jeszcze miały problem z aklimatyzacją.


  Złotka na wizji
  Wtorek: Japonia – Polska
  (Eurosport II – g. 10.30 i powtórka o 14, TVP 1 – 15.30).
  Środa: Polska – Brazylia
  (Eurosport II – g. 7, powtórki o 14, 19.30 i 22.30, TVP 1 – 15.10).
  Czwartek: dzień wolny.
  Piątek: Polska – USA
  (Eurosport II – g. 7, powtórki o 14 i 20, TVP 1 – 15.10).
  Sobota: Polska – Korea
  (Eurosport II – godz. 7, powtórki o 12 i 21, TVP 1 – 16.25).
  Niedziela: Polska – Chiny
  (Eurosport II – g. 7, powtórki o 12, 16 i 22, TVP 3 – 23.05).

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.