Wybierz region

Wybierz miasto

  Gaz nieletnim zabroniony

  Autor: (SIYA)

  2005-11-16, Aktualizacja: 2005-11-16 10:40 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Wałbrzyskie szkoły są za zakazem sprzedawania zapalniczek nieletnim Coraz więcej młodych ludzi odurza się gazem z zapalniczek. Problem urósł na tak wielką skalę, że wychowawcy przestają sobie z nim dawać radę.

  Wałbrzyskie szkoły są za zakazem sprzedawania zapalniczek nieletnim

  Coraz więcej młodych ludzi odurza się gazem z zapalniczek. Problem urósł na tak wielką skalę, że wychowawcy przestają sobie z nim dawać radę. Dlatego powstał ogólnopolski program „Gaz-Stop”. Przyłączyły się do niego prawie wszystkie wałbrzyskie podstawówki i gimnazja.
  Uczniowie będą starali się uczulić sprzedawców zapalniczek, żeby bardziej kontrolowali, kto najczęściej zgłasza się po takie produkty.
  Już za kilka dni zwrócą się z ulotkami o treści „Tu nie sprzedaje się zapalniczek i gazu do zapalniczek dzieciom i młodzieży do lat 18”. Ulotki zaopatrzone są w logo Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty oraz Dolnośląskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży.
  Do akcji przyłączają się funkcjonariusze policji i straży miejskiej. Młodzież przygotowuje także plakaty informacyjne i uczestniczy w zajęciach, podczas których nauczyciele wyjaśniają, jaki konsekwencje mogą spotkać osobę odurzającą się gazem.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.