Wybierz region

Wybierz miasto

  Dziś śpiewają same baby

  Autor: Magda Piekarska

  2005-11-17, Aktualizacja: 2005-11-17 10:41 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Stacey Kent, Holly Cole, Renata Przemyk, Katarzyna Groniec – Wrocław czeka inwazja znakomitych wokalistek Tak podsumowali modę na kobiece głosy muzycy z Big Cyc.

  Stacey Kent, Holly Cole, Renata Przemyk, Katarzyna Groniec – Wrocław czeka inwazja znakomitych wokalistek

  Tak podsumowali modę na kobiece głosy muzycy z Big Cyc. Gdyby odwiedzili w najbliższych dniach Wrocław, musieliby przyznać, że panie brzmią naprawdę nieźle

  W najbliższych dniach wrocławskie sceny będą należały do pań. A publiczność odkryje, jak zróżnicowane jest kobiece brzmienie.

  Stacey Kent jest, obok Diany Krall, jedną z najlepszych współczesnych jazzowych wokalistek. Każda jej płyta jest sukcesem. Jest mistrzynią jazzowej ballady, najchętniej sięga po standardy Franka Sinatry czy Burta Bacharacha. Ciepły, delikatny głos, subtelność, melancholia – wieczór z nią to rozkosz dla uszu. Artystka wystąpi w ramach festiwalu Pilsner Urquell & Jazz. Koncert w poniedziałek w Filharmonii Wrocławskiej. Bilety kosztują 80 zł.
  Holly, czyli uwodzicielka
  Między jazzem a popem – tak można określić Holly Cole. Znajdziemy u niej także fascynację kabaretem. W jej repertuarze jest miejsce zarówno na szlagiery Gershwina, jak i na songi Waitsa. Ci, którzy mieli okazję ją słyszeć na żywo, wiedzą jedno: potrafi uwieść publiczność. We Wrocławiu zaśpiewa na urodziny warszawskiej księgarni Czuły Barbarzyńca. Koncert w sobotę o godz. 19 w Teatrze Polskim, bilety od 50 do 100 zł.
  Katarzyna, czyli poezja
  Wrocław zna ją dobrze – występowała tu wielokrotnie. Brała udział w spektaklach przygotowywanych na Przegląd Piosenki Aktorskiej, była laureatką festiwalu. Na scenie jest romantyczna, delikatna, bardzo kobieca, krucha – taka, jak bohaterki jej piosenek. Koncert w niedzielę o godz. 18 na scenie Centrum Kultury Wrocław-Zachód przy ul. Chociebuskiej. Bilety od 25 do 30 zł.
  Renata, czyli na ostro
  „A gdy zaśpiewa Renata Przemyk, odzyska zęby biedny emeryt” – śpiewał o niej zespół Big Cyc. Jak chce, potrafi być delikatna. Ale częściej bywa ostra. Filigranowa brunetka, obdarzona zaskakująco mocnym głosem. A o tym, że „Babę zesłał Bóg”, śpiewa z takim przekonaniem, że nie ma wyjścia – trzeba jej uwierzyć na słowo. Koncert w sobotę o godz. 19 w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy. Bilety od 10 do 15 zł.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.